pondělí, března 12, 2007

Stanice? Ne, miliortokulum!

Po dlouhé době jsem zabrousil na Neviditelného psa. A jak na potvoru jsem si přečetl článek levičáka Wagnera (tvrdí, že není levičák, ale pro mně není důsledný pravičák, takže se mezi nás pravé pravičáky nemá co řadit, nebereme ho).

Pár citací z článku RADAR: Základna? Ne, stanice!, který poukazuje na manipulaci s veřejným míněním při prezentování chystané americké vojenské přítomnosti v České republice:

Přitom ale pro uvedení věcí na správnou míru a odstranění všech negativních konotací stačí málo, jen důsledné dodržování správných pojmů.
Na základně se sdružují prostředky stejného nebo podobného určení, sdružovat protiraketové radary je nesmysl, protože jediný radiolokátor stačí na všechny úlohy. A jsme u příčiny zmatení naší společnosti: na území Vojenského újezdu Brdy má totiž stát radarová stanice! Tedy nic obrovitého, žádná rozsáhlá plocha pokrytá těžkou technikou se stovkami ozbrojenců, jenom malý baráček s bílou koulí, pod níž se skrývá anténa. K tomu několik přízemních ubikací a radarová stanice je tu.
Proto je na pováženou, že se naše sdělovací prostředky i neinformovaní politici nechali zmást levicovou propagandou, která záměnou jediného slova dokázala bezpracně vštípit takřka všem lidem podvědomý odpor k zařízení, jež bude sice umístěno kdesi v hloubi brdských lesů, ale jehož obdobu mohou bez obav sledovat na jakémkoli letišti za městem.

Ano, ten levičák sám přiznává, že se jedná o manipulaci s veřejným míněním. Ale nestydatě v tom pokračuje, když základnu přejmenovává na stanici. Je to sprostá manipulace s fakty!

Neinformovaní inteligentní lidé a poté i politici si při vyslovení názvu stanice samozřejmě představí velkou budovu někde v Arizoně, obehnanou dráty a minovými poli, pod jejímž povrchem se schovává srdce útočného systému napájené drobnou jadernou elektrárnou! To je samozřejmě jasná manipulace použitím nemístného označení americké vojenské oblasti slovem stanice.

Ve skutečnosti se kdesi v brdských lesích bude ukrývat poměrně vysoká konstrukce, která bude vyhlížet nepřátelské rakety. Češi takovým zařízením říkají už od pradávna vyhlídky.

Bude tam pouhých padesát vojáků. Tedy vojáku... Vidíte? Zde bychom se dopustili další manipulace. Nejde ani tak o vojáky jako o čtyřicet špičkových vědců a techniků, dva kuchaře, tři uklízečky, jednoho nástěnkáře a čtyři vrátné.

Samozřejmě bude poblíž vystavěno restaurační zařízení. Z neoficiálních zdrojů se již proslechlo, že se bude jednat o vojenské zařízení typu "Miliortokulum B4-MUM". Tedy nejde o nic jiného než o běžnou restauraci s tradičním názvem "U mámy B4".

Když se člověk seznámí s fakty, tak je přece jasné, že proti vyhlídce postavené v brdských lesích s přilehlou hospůdkou "U mámy" obhospodařované skupinou nadstandardně vzdělaných lidí, vystudovaných na nejpřednějších amerických univerzitách, nemůže nikdo nic namítat!

Ostatně, copak by to byla první vyhlídka u nás? Máme jich spousty! A ti kuchaři, technici, uklízečky, vědci a nástěnkář? Vždyť takové potkáváte denně na ulici, na schodech, v tramvajích. Není se tedy čeho obávat. Navíc tito lidé budou vyjmuti z jurisdikce českých nedokonalých zákonů a budou se muset podřídit mnohem přísnějším americkým zákonům, což je již samo dozajista velkou zárukou, že se nemusíme bát.

Nenechte se tedy zmást levicovou propagandou, která tvrdí, že americká vojenská přítomnost bude realizována pomoci vojenských stanic. Ve skutečnosti, jak americká strana potvrdila, bude v Čechách postavena síť vyhlídek s hospůdkami. Americký kongres již schválil uvolnění tří miliard amerických dolarů, aby se Češi za vyhlídky před německými turisty nemuseli stydět.

Američané tady nalijí miliardy dolarů do vyhlídek, po nás se nic nechce, my jenom budeme kasírovat zvědavé ruské turisty, kteří se do brdských lesů jen pohrnou. To také není nic nového, to už umíme velmi dobře.

Autor by chtěl poděkovat za upozornění a pomoc inženýru elektrotechniky Dr.Johnu Peacemakerovi, předsedovi Americké asociace za pravé pravicové názory (AAZPPN), historikovi a znalci jazyka českého v jedné osobě.

Žádné komentáře: